Filmový kroužek pro nejmenší v Kině Kavalírka.

Protože na filmovou výchovu není nikdy brzy, Kino Kavalírka zve na kroužek Cinemini – unikátního projektu filmové výchovy pro děti ve věku 3 až 6 let. Kroužek proběhne formou workshopu Cinemini ve středu 9. a 23. 10. od 16:30 hodin v Kině Kavalírka.

Cinemini kombinuje krátké netradičně pojaté filmy a speciálně vyvinuté aktivity, které podporují dětskou imaginaci a umocňují dětský zážitek z filmu. Zábavnou formou tak s dětmi objevujeme svět filmu a audiovize a rozvíjíme jejich kreativitu, kritické myšlení i pozitivní vztah k filmu už od útlého věku.

Pod taktovkou zkušeného lektora dětem promítneme několik krátkých filmů z různých dob, kultur a žánrů. Po každém filmu si společně povídáme o jejich dojmech, pocitech, myšlenkách a názorech, které z něj mají. Zážitek z filmu dětem dále prohlubujeme s pomocí speciálně navržených aktivit jako je kreslení, vyrábění nebo pohyb, které jim umožní film nejen lépe pochopit, ale především ho prožít.

Na každou lekci vytváříme speciální kombinaci filmů z projektu Cinemini.

Délka workshopu cca 60 minut.

Rodiče si během workshopu mohou odpočinout na proslulé zahradě kina a osvěžit se dobrým drinkem.

VSTUP ZDARMA! Z důvodu omezeného počtu míst děti registrujte na edukace@krutonfilm.cz.

Více o Cinemini se dozvíte na našem webu www.cinemini.cz.

Filmy:

Pozor, dveře se otevírají!
Jeden den v městské hromadné dopravě ze života... knoflíků! Jezdí do práce, používají výtahy, stojí na nástupištích, vstupují do vlaků – stejně jako lidé. Každý den, od rána do večera, rok co rok. Ale ve vší té monotónnosti lze objevit i drobné detaily, které činí život výjimečným: romantické setkání dvou knoflíků, rozpad starého knoflíku, knoflíky s jejich dětmi a – v neposlední řadě – mnoho vzorců, které dělají z každého knoflíku individuální knoflíkovou bytost.

režie: Anastasia Zhuravleva
rok: 2005
délka: 5 minut

Ptačí volání
Můžeme si vše, co slyšíme, zapsat na papír? A můžeme slyšet vše, co je písemně zaznamenáno? Telefonní záznamník se zapíná a přehrává nahrané zprávy. Neslyšíme však, jak si členové rodiny povídají o nedělním obědě nebo stížnosti rozrušeného souseda – místo toho se začínají ozývat zvuky dvanácti různých druhů ptáků. A k tomu vidíme ruku, která se snaží nalézt znaky, symboly či písmena, která by obsahovala to, co bylo právě proneseno. Jak postupujeme dál, symboly začínají tančit a žít si vlastním životem. Tančí po obrazovce a stávají se jazykem mnohem více věcí než jen ptačího zpěvu.

režie: Malcom Sutherland
země: Kanada
rok: 2005

 

Putování štětcem a tuší
Z kousku jídla v ptačím zobáku se stává člověk putující krajinou čtyř významných obrazů z dějin čínského umění. Jako tvor, který byl stvořen z barev a tvarů, na sebe následně začíná brát další rozličné podoby – z člověka se mění v ptáka i strom. Putování má totiž jiný význam, pokud o něm přemýšlíme v kontextu animace: Nejde ani tak o přesun z jednoho místa na druhé, ale spíše o proměnu věcí z jedné na druhou.

režie: Annlin Chao
země: Tchaj-wan
rok: 2017