Swap v kině

neděle 11. 6. 2023, 09:00
Miluju swapovaní, a miluju zajímavé budovy a nevšední nekomerční prostředí. Tím je bezesporu KINO KAVALÍRKA, které v roce 2021 našla skupina různorodých lidí. Bývalé kino Na Zámečnici vzniklo ve 30.letech, dosloužilo kolem roku 1990 a od té doby v něm diváci žádný film nemohli vidět. Rychle se všichni pustili do rekonstrukce za málo peněz, hodně lásky a hodně úsilí, připravili prostor na otevíračku v září stejného roku. Od té doby všechny peníze z provozu baru i vybraného vstupného jdou do rozvoje kina a rekonstrukce. KINO KAVALÍRKA je ale více než kino, nepromítají jen filmy, ale pořádají i vzdělávací akce pro děti, divadla, komunitní setkání či folklórní párty. Mě toto prostředí i lidé kolem něj oslovili okamžitě, a proto swap 11.6. od 9:00 do 16:00, se svým pravidelným týmem ve složení Josef, Martina, Helena, uděláme právě zde.
Více informací naleznete v detailu události.
Jako tradičně přineste cokoliv, co vám již neslouží a odnesete si cokoliv, co vám udělá radost. Všechno, co pro svého majitele ztratilo význam, ale je v natolik dobrém stavu, že může posloužit jinému, u nás najde své místo.
Přinášet můžete oblečení, obuv, domácí potřeby, drogerii, knihy, sportovní potřeby, hračky aj. Proto, prosíme, noste jen věci hezké, čisté a funkční. Protože, takové si budete i odnášet. Množství věcí neomezujeme.
Swapováním = výměnou, prodloužíte věcem život, šetříte životní prostředí i peníze. Většinou na našich akcích vrátíme 70-80% věcí zpět do oběhu. Proto i zbylé věci z tohoto swapu neskončí v koši, většinou podpoříme konkrétní potřebné rodiny a projekty a dále budou nabídnuty na dalším swapu našem, nebo spřáteleném.
Již tradičně nabízíme ke swapu i příjemné posezení s dobrým občerstvením, aby jste měli možnost sdílení, popovídání. Ke kinu náleží krásná zahrada s malým dětským hřištěm a posezením pod kaštany, takže jsou vítány i děti.
Vstup 70 Kč / dospělého slouží k pokrytí nákladů spojených s organizací. Každé dítě dostane u vstupu lízátko.