Příliš pozdě zemřít mladý a Sami doma 24.11.

24.11. v 19h Příliš pozdě zemřít mladý

Film, který neuvidíte na internetu a jen při zvláštních příležitostech v kinech a v klubech... Film o protagonistovi z Klukovic doprovodíme pivem z Klukovic (Prokopský pivovar).

Po projekci Příliš pozdě zemřít mladý a diskuzi s režisérem Davidem Hlavasem a protagonistou Ivo Pospíšilem bude následovat film Sami doma. Vstupenka platí na oba filmy.

Emocionálně - paján na hrdinu z dětství, který určoval životaběh (ne)jednoho pubertálního filmového fanouška a začínajícího hudebníka. Formálně - ošoupaný VHSkový samizdat jako filmová rekonstrukce životní cesty Ivo Pospíšila, člena několika klíčových hudebních uskupení uplynulých padesáti let. Kdybychom se vrátili o čtvrtstoletí zpátky v čase, tak bychom možná tuto pásku našli na zaprášené poličce Ivovy videopůjčovny v klubu Radost FX. Nálezcem VHSky je Elon Láska (David Havas, Jiří Holba).

 

24.11. v 20h Sami doma

Za osobní účasti režiséra Jana Foukala

Z jedné návštěvy se stal večírek, z večírku spolubydlení. Filmař a muzikant Jan Foukal a Albert Romanutti, frontman kapely Bert & Friends a nepřehlédnutelná postava české hudební scény, se ocitají v rolích hlavních hrdinů první české bromance. Honza si čerstvě pronajal byt, aby řešil rodinnou situaci. Bert kvůli koronavirové pandemii přišel o koncerty a právě se rozešel s holkou. Zatímco někdo si psal během lockdownu třeba deník, kluci díky své mimořádné otevřenosti, kreativitě a především všudypřítomné ruční kameře natočili celovečerní romanci o mužském přátelství. Vir, který zavřel svět, se v jejich případě stal příležitostí, jak objevovat radost ze života. Na půdorysu osmatřiceti metrů čtverečních nechali vzniknout jak filmu s velkou dávkou humoru, tak i novým autorským písním. Vítejte u nich doma.