Školní projekce

Nabízíme program pro školy.

Jste školka, škola, klub? Nabízíme vám vybrat si z řady projekcí pro školy. Mimo nabídky filmů, které můžeme sestavit na míru, dle požadavků, nabízíme vlastní program s názvem Young and Short.

 

Pásmo krátkých hraných filmů Young and Short oceněných na světových festivalech od Sundance přes Berlín po Cannes nabízí široké spektrum myšlenek, které rezonují s dopívajícími diváky. K dispozici jsou dvě pásma, pro věkovou skupinu 12 - 14 let a 15 - 18 let.

Snímky vybrali pro své vrstevníky stejně mladí diváci, kteří mají zájem o film.

 

12-14 let

První pásmo o délce 69 minut je zaměřené na diváky ve věku 12 až 14 let a nabízí pět krátkých snímků, zabývajících se vztahy k rozvedeným rodičům, jejich alkoholismem a tudíž osamocením ve světě, domácím násilím a touhou vyrovnat se s ní po svém, odlišností od většiny komunity, v níž tyto děti žijí i soucitem s hendikepovanými zvířaty.

 

 

15-18 let

Druhé pásmo je vhodné pro diváckou kategorii středoškoláků. Jeho stopáž je vzhledem delší možnosti udržení pozornosti diváků 101 minut. Těchto pět kraťasů zmiňuje vztahy k despotickým i zdánlivě vyšinutým a nekonformním rodičům v ne zcela radostném prostředí bezvýchodnosti existence, která je pro teenagery velmi častým tématem zvláště v naší zahušťující se denodenní realitě (pandemie, válka), ale také život ve světě, který produkuje nepochopitelně puritánské zákony. Součástí kolekce je právě takový snímek, který vyhrál ve své kategorii festival v Sundance.

Nabízíme také pracovní listy pro následnou diskusi po filmech a také možnost domluvit lektora, který diskusi po filmech povede. Naše diskuse nejsou tak úplně klasické, jdeme dost do hloubky, rozebíráme pocity, významy, obrazy i zvuky.

Kompletní informace na webu našeho festivalu zde.

Kontakt: kruton@krutonfilm.cz