Terapie u piva s Janem Buštou 26.4.

Jan Bušta (* 1980) vystudoval hranou režii v dílně Jana Němce na FAMU. Od roku 2010 vytváří audiovizuální kampaně pro české i zahraniční filmy. Na MFDF Ji.hlava roku 2016 zasedal v porotě sekce Česká radost. Pro českou televizi natočil dokument Televise bude! (2014). Roku 2022 premiéroval svůj celovečerní debut á-B-C-D-é-F-G-H-CH-í-JONESTOWN.

PROGRAM:

18:30 Umění traileru: TURBO (s Janem Buštou a Liborem Alexou)

20:30 á-B-C-D-é-F-G-H-CH-í-JONESTOWN

22:00 Terapie u piva s Janem Buštou


Umění traileru - Co je to trailer? Jakou roli v něm hraje pravda a jakou lež? Podle čeho poznáte dobrou upoutávku? Jak se trailery vytvářejí u nás? A existuje první díl téhle přednášky? To všechno a ještě mnohem víc se vám pokusí v trailerové zkratce zodpovědět dvojice našich nejznámějších tvůrců upoutávek Libor Alexa a Jan Bušta (NABARVENÉ PTÁČE, ARVÉD, VELKÉ NIC, HMYZ, KOMUNISMUS A SÍŤ...)!


á-B-C-D-é-F-G-H-CH-í-JONESTOWN
Nekonečný proud slov fanatického vůdce sekty vrcholí vypitím jedu. Tisícovka věrných páchá hromadnou sebevraždu, největší v moderních světových dějinách. Dramatické okamžiky z roku 1978 zachytila magnetofonová páska, která vydala svědectví. Na jejím základě vznikl filmový experiment, ve kterém členy sekty představují děti a jejich vůdcem je mladík, který se před kamerou proměňuje ve své o sedm let starší já. Debutující režisér Jan Bušta „v přímém přenosu“ zprostředkovává elektrizující zkušenost s demagogií a manipulací.