Young Film Fest od 20. do 24. 9.

Young Film Fest zatím ještě nikdo, kdo ho nezažil, pořádně nepochopil 🤨Netočíme filmy a nejsme jenom promítači. Jsme filmový festival, během kterého se staneš filmovým porotcem, kritikem a filmovým zasvěcencem. Budeš vším, jen ne obyčejným divákem.
📅 KDY? 20. - 24. září 2023
📍 KDE? Kino Kavalírka a Centrum současného umění DOX

👥 PRO KOHO? Pro děti, mládež, rodiče, širokou veřejnost, filmové profesionály, pedagogy, lektory, zájemce o audiovizuální výchovu, studenty filmových profesí…(span máme široký a brzy vám vysvětlíme proč)
🏆 CENA YOUNG FILM FESTU 2023
Na festivalu promítáme pečlivě vybrané filmy z celého světa, které jsme si vytipovali na filmových festivalech. Do témat filmů pak ex post dloubeme, pitváme myšlenky a křičíme ven emoce, které v nás snímek vyvolal. Po živých diskusích vychladneme a vyhodnotíme, který je podle nás ten nejlepší 🔥Ten díky vám dostane Cenu Young Film Festu 2023 podle věkových skupin, které o jeho osudu rozhodly. Cenu Young Film Festu 2023 mají možnost udělit mladí diváci ve věkových kategoriích 9 – 11, 12 – 14 a 15 – 19 let v sobotu 23. září v Kině Kavalírka a v DOXu a v neděli 24. září v Kině Kavalírka.
🎮 INDUSTRY PROGRAM
V pátek 22. září naopak otevíráme brány filmovým profesionálům, pedagogům, filmovým studentům a vůbec všem zájemcům o audiovizuální výchovu: Industry program. Probereme videohry ve výuce, příklady té nejlepší praxe filmové výchovy z Holandska a Německa a současnou produkci pro mládež. Na závěr si dáme pár neformálně networkingových drinků.
👶 CINEMINI
Dočetli jste se až sem? Našli jste 💎 hidden gem 💎 našeho programu: projekt Cinemini, který ve světě nemá obdoby. Stali jsme se prvními oficiálními partnery tohoto unikátního projektu filmové výchovy pro děti ve věku 3 – 6 let v České republice a vy u toho můžete být s námi. V pátek a v sobotu od 9:00 v DOXu. Přiveďte své drahé ratolesti a rozvíjejte spolu s námi jejich bezmeznou imaginaci a audiovizuální chápání pod taktovkou zkušených lektorů, kteří velmi dobře vědí, co dělají.
🎬 YOUNG FILM FEST
Young Film Fest umí být hodně vyčerpávající (což jste už asi pochopili), ale vězte, že není jako žádný jiný a filmovou výchovu pojímá tak, jak si jiní netroufnou: bez přehnaných formalit otevřeně mluvíme o vhodných i nevhodných tématech. Víme, jak na to. Přijďte nás zkontrolovat ve dnech 21. - 24. září 2023 do Kina Kavalírka a DOXu.
🤫 PS: Jo a ještě pro vás vlastně máme v sobotu připravený doprovodný herní program.
Program je k nalezení podrobně na webu www.youngfilmfest.cz nebo u nás na webu.