Zažít Kino Kavalírka jinak 16.9.

10:30 - Divadlo na Kárce

Přijďte v sobotu do kafíčkem provoněného Kina Kavalírka, kde Divadlo Na kárce, v rámci Zažít město jinak, zahraje pohádku Kočička z kávové pěny! Interaktivní inscenaci pro vás odehrají absolventky pražské DAMU, které ji připravily, jak pro ty nejmenší, tak i pro starší.

 

15:00 - Cinemini: Kraťasy pro předškoláky trochu jinak

Program je určený pro děti předškolního věku (3 - 6 let) za doprovodu rodiče/rodičů.

 

16:30 - Cena ELBE DOCK: Česko-německý výběr

Výběr krátkých filmů nominovaných na Cenu ELBE DOCK od českých a německých tvůrců a tvůrkyň.

 

18:30 - Vítězné krátké filmy Ceny Pavla Kouteckého a Ceny ELBE DOCK

Oceněné krátké filmy.

 

19:00 - Elaha (2023, r. Milena Aboyan)

Dvaadvacetiletá Elaha musí obnovit svou všemi předpokládanou nevinnost předtím, než se vdá. Plastika panenské blány je však velmi nákladná a Elaha si ji nemůže dovolit. Prostředky se naží získat všemožnými způsoby, na mysl se jí přitom ale stále více vkrádá otázka: proč vlastně musím být pannou a pro koho?

 

21:30 - The Room (2003, r. Tommy Wiseau)

The Room je tragikomický příběh o lásce, zradě a přátelství, odehrávající se v San Francisku. Hlavní postavou je Johnny, muž žijící spokojeným životem se svou milovanou přítelkyní Lisou, dokud se na scéně neobjeví Mark, jeho nejlepší přítel, který začne mít s Lisou poměr. Johnnyho život se tak rázem ocitne v troskách. Film je plný bizarních zvratů, neuvěřitelných dialogů a skutečně nezapomenutelných hereckých výkonů. The Room patří mezi díla, která je třeba vidět alespoň jednou za život, aby si člověk mohl říci, že teď už skutečně viděl všechno.