AUDIOVIZUÁLNÍ CENTRUM

V roce 2021 jsme založili Centrum pro inovaci a kultivaci audiovizuálního prostředí, které pod tímto názvem fungovalo do roku 2022 a bylo podpořeno Fondy EHP a Norska. V roce 2023 došlo ke zkrácení názvu na Audiovizuální centrum. Jedná se o platformu, která nabízí filmovým i videoherním profesionálům, kritikům i veřejnosti orientaci v neustále se proměňujícím audiovizuálním průmyslu. Realizují se zde workshopy, přednášky, industry brunche i konference. Projekt je podporován Ministerstvem kultury ČR.

V roce 2021 jsme založili Centrum pro inovaci a kultivaci audiovizuálního prostředí, které pod tímto názvem fungovalo do roku 2022 a bylo podpořeno Fondy EHP a Norska. V roce 2023 došlo ke zkrácení názvu na Audiovizuální centrum.

Jedná se o platformu, která nabízí filmovým i videoherním profesionálům, kritikům i veřejnosti orientaci v neustále se proměňujícím audiovizuálním průmyslu. Realizují se zde workshopy, přednášky, industry brunche i konference.

Audiovizuální centrum se zaměřuje na propojování filmového a videoherního průmyslu, posilování sítí, asociací a platforem, podpora žen a marginalizovaných skupin v průmyslu, krátkometrážní tvorba, debuty, tvorba pro děti a mládež, audiovizuální výchova (filmy, nová média, videohry).

Audiovizuální centrum v Kině Kavalírka je místo pro reflexi nejaktuálnějších trendů a fenoménů v audiovizi a generování diskuze. Je to platforma, která nabízí profesionálům, kritikům i veřejnosti orientaci v neustále se proměňujícím diskurzu audiovizuálního průmyslu. Cílem je kolektivní vědomí souvislostí a kultivovaná zpětná vazba v rámci všech odvětví audiovize, ať už jde o komunikaci mezi producenty a tvůrci, kritiky, kinaři (také galerie a videoherní instituce) a distributory či mezi jednotlivými zájmovými sdruženími.

 

Ředitelka Audiovizuálního centra: Radka Hoffmanová - radka@kinokavalirka.cz

Provozovatelem je společnost bujón s.r.o. ve spolupráci se spolkem krutón, z.s. 

Projekt je podporován Ministerstvem kultury ČR.

 

Audiovizuální centrum připravuje pro rok 2024 akce zaměřené na témata spojená s festivaly, zastoupením žen ve filmovém průmyslu, krátkými filmy, sales, PR a marketingem, ale také workshopy zaměřené na videohry a psaní recenzí a kritik o krátkých filmech, networkingové eventy sloužící pro propojení zástupců asociací a platforem v audiovizi, meetupy animátorů ve spolupráci s film-animace-teorie nebo neformální networking ve spolupráci s pražskou pobočkou platformy Girls in Film. Nedílnou součástí programu Audiovizuálního centra je také pravidelní meetup herních designérů Summoning Game Design.

 

INDUSTRY NIGHT: DATA

23.5. 18:00

Setkání zástupců asociací a platforem v audiovizi nad tématem sběru a vyhodnocování dat v audiovizuálním průmyslu. Cílem setkání je vzájemné propojení a networking v neformálním prostředí.

Vstup na akci je pouze na pozvánku. V případě zájmu o více informací se neváhejte obrátit na email: radka@kinokavalirka.cz

 

FOFR INDUSTRY: CASE STUDY FILMU RITUÁLY

31.5. 15:00

Studentský festival FOFR si klade za cíl propojit mladé filmaře mezi sebou. Zaměřuje se na tvorbu všech mladých tvůrců ve věku 15–30 let, kteří mají chuť ukazovat své filmy a mluvit o nich. Hledá především filmaře z České republiky, ale nabízí i prostor pro filmaře z celého světa, převážně pak z Evropy.

Součástí festivalu FOFR je také industry program zaměřený na case study úspěšného krátkého filmu Rituály (r. Damián Vondrášek).

Vznik a vývoj filmu Rituály, který obdržel cenu Českého lva za nejlepší krátký film za rok 2022, představí producentka filmu Martina Netíková. Moderuje filmový kritik a kulturní publicista Pavel Sladký

Více informací naleznete zde: FOFR INDUSTRY: CASE STUDY FILMU RITUÁLY

 

SUMMONING GAME DESIGN: BOARD GAMES SHOWCASE

18.6. 18:00

Pravidelný meetup herních dizajnérů se tentokrát záměří na deskové hry. Více informací brzy zde: SUMMONING GAME DESIGN: BOARD GAMES SHOWCASE

 

FAMU HRY: KLAUZURY KATEDRY HERNÍHO DESIGNU

24.6. 18:30

Přijďte si zahrát klauzurní a absolventské hry Katedry herního designu na FAMU! 7 studentů prvního ročníku a 4 absolventi budou bojovat o vaší pozornost.

Podíváme se do koupelen, tajemných vesnic, útrob internetů, plesnivé mlhy nebo labyrintů. Pojezdíme si v budoucnosti na kolečkových bruslích nebo s robůtky, budeme přežívat za severním pólem a hned třikrát se podíváme do vesmíru, z toho jednou na oceňovanou Planetku.

Více informací naleznete zde: FAMU HRY: KLAUZURY KATEDRY HERNÍHO DESIGNU 

DUBEN

 

SALES

12.4. 11:00

Jak na sales, akvizice a festivalovou distribuci? Důležitá, ale často opomíjená témata filmového průmyslu dostanou prostor v Audiovizuálním centru a také v podcastu Pitch, který se zde bude nahrávat živě. Diskuzi se sales manažerem z Pluto Film, Danielem Vadockým bude moderovat Juliána Silvie Kamas.

Více informací naleznete zde: SALES

 

POČÍTAČOVÉ HRY Z RŮZNÝCH STRAN

12.4. 13:30

Workshop zaměřený na historii i současné metodologie počítačových her ve spolupráci s Herním archivem. 

Více informací naleznete zde: POČÍTAČOVÉ HRY Z RŮZNÝCH STRAN

 

SUMMONING GAME DESIGN: STUDENTS GAME FEATURE BATTLEGROUND

16.4. 18:30

Unikátní playtestu, kde se představí deset prototypů absolventských her vytvořených talentovanými studentkami a studenty závěrečného ročníku herního designu na FAMU.

Více informací naleznte zde: SUMMONING GAME DESIGN: STUDENTS GAME FEATURE BATTLEGROUND

6. března 2024

V kině Kavalírka byl představen nový vizuál Asociace provozovatelů kin.

Asociace provozovatelů kin (APK) z.s., která aktuálně sdružuje 228 členů po celé České republice, včetně provozovatelů multikin, představila 28. února 2024 v pražském kině Kavalírka nové logo, celkový vizuální styl a nový web na nové doméně www.kinari.cz

Zahájení procesu redesignu se datuje do roku 2021, kdy byla ke spolupráci přizvána Jana Kostelecká, dlouholetá organizátorka přednáškového cyklu Pecha Kucha Night, a Anna Issa Šotolová. Anna, absolventka VŠUP, je spoluzakladatelkou grafického studia Imagery, známého svou prací pro Designblok, Czech Grand Design, kapelu Tata Bojs a síť multikin CineStar.

Na představení nového vizuálního stylu přijal pozvání i ministr kultury Martin Baxa, náměstek ministra kultury Michal Šašek a další významní hosté. Program také zahrnoval seznámení s novým vizuálem, informace o grantu EEA/EHP – Norské fondy, minigranty APK a pozvání na nadcházející valnou hromadu APK. Byly také představeny plány na organizaci celorepublikového National Cinema Day.