At a time of darkness, only a chosen few can make the journey. Every step could be your last. Every friend could turn against you. The chance of success… so small.

Výron tvůrčí energie individualit se slévá v proud volně na sebe navazujících příběhů. Roky organické práce pěti autorů daly vzniknout zvrácené filmové koláži, ve které zaměstnanci Televize Estráda prožívají během firemního závodu svou osobní duchovní očistu.

Rally je celovečerní debut z dílny internetové Televize Estráda, kterou založili v roce 2018 mladí tvůrci a studenti animovaného filmu. K vytváření originálních, provokativních a zároveň znepokojivých obsahů využívají kombinaci voděných loutek, počítačové animace, postprodukčních efektů a reálných záběrů a pozadí. Videa, krátké filmy a nyní i celovečerní film Televize Estráda staví na neučesané estetice a (anti)charismatu účinkujících postav, ať už je to věhlasný moderátor Jiří Brambor, zlosyn Zdeněk Zdráhal, gamer Honza Hrnčíř, uklízeč Anděl Strážný či další.

Česko, 2024, 75 min, r. Filip Blažek, Mikuláš Suchý, Ondřej Slavík, Albert Hrubý, Matouš Valchář, v originálním znění s anglickými titulky

Kapacita: 70 míst